پاورپوینت لوچه در جوش، عدم جوش پیوسته ورق

پاورپوینت لوچه در جوش، عدم جوش پیوسته ورق

پاورپوینت لوچه در جوش، عدم جوش پیوسته ورق

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 35

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

در جوش ورقهای تقویتی به ستون باید توجه کرد که در محلهای زیر باید جوش به صورت پیوسته انجام شود:
۱- در مجاورت اتصال تیر به ستون به ارتفاعی معادل ارتفاع تیر به اضافه ارتفاع نبشیهای نشیمن بالا و پایین.
۲- در محل اتصال ورق بادبندی به ستون در تمامی ارتفاع ورق بادبندی.
این مساله به خاطر اینست که ورق بتواند نیروی ناشی از تیر یا بادبند را به بهترین شکل به ستون منتقل نماید.

 

 

درز انقطاع کم :

مطابق بند ۱-۶-۳ آیین نامه ۲۸۰۰ لازم است که در تمامی ساختمانها در هر تراز به میزان یک درصد ارتفاع آن تراز بین ساختمانها درز انقطاع رعایت گردد. این فاصله با مصالح کم مقاومت که در زمان زلزله به راحتی خرد شده و بعدآ امکان بازسازی و بهسازی آن وجود دارد باید پر شود.
در شکل بالا در قسمت بالای ستون در مجاورت دیوار همسایه به علت کمی عدم شاقول دیوار (و یا شاید ستون) مقدار درز انقطاع به صفر رسیده است.

 

 

مبحث ۱۱ را برای مطلب زنگ زدایی و رنگ آمیزی بخش ۱۱-۴ ص ۱۲ اشاره کردم .
آهن دست دوم هم در پی بحث دریک کار پیمانکاری با شرکت مخابرات داشتم که حتی کار به استعلام هم رسید و در نهایت آهن های دست دوم را کار نذاشته پس دادیم . البته در جایی دیگری هم به چشمم خورده . پیدا کردم قرار میدم . ولی مطلب بالا کاملا اجرایی هست . الان در شهرستانهای استان تهران که بحث آهن دست دوم خیلی داغه و خوب میفروشه هم حرکاتی برای جلوگیری از مصرف در قطعات اصلی انجام شده . البته نه اونطوری که کاملا مشهود و واضح باشه .

در مبحث ۱۰ هم در صفحات ۱۱۸ و ۱۱۹ و ۱۲۰ بندهای ۱۰-۱-۹-۴ و بند ۱۰-۱-۹-۵ اشاره به فساد و خوردگی فلز را داریم و همچنین اشاره به حداقل ضخامت قطعات فولادی را مشاهده می کنیم . که موید تمهیداتی برای جلوگیری از فساد فلز بیان شده . اما آیا آهن دسته دومی که گچ رویشو گرفته و کاملا هم زنگ زده و نمایش میده که کاری برای جلوگیری از فساد نسبت به اون صورت نگرفته - میتونه انتظار طراحی را برآورده کنه؟ گچ کاریش هم میتونه نشان از این باشه که یکی از کشهای سقف طاق ضربی هست . که در این صورت پدیده فتیک و خستگی فلز و خیز احتمالیش را هم نمیشه نادیده گرفت . بهر حال استفاده از اهن دست دوم را خصوصا در مواردی مثل مورد بالا اصلا توصیه نمی کنم . سازه با این شرط طراحی میشه که ماده اولیه و سازنده اون به طور واقعی دارای خواصش باشه . مثلا ممان اینرسی آهن ۲۰ همان ۱۹۴۰ باشه نه اینکه اسمش ۲۰ باشه ولی ۱۶ هم جواب نده . در مورد ضرایب تنشهای محاسباتی هم نمیشه اطمینان کرد چون اینقدر مشکل اجرایی و جوشکاری هست که به اصطلاح ( یر به یر ) میشه . و نمیشه توجیهی برای کاربرد آهن دست دوم باشه .


دسته:

پاورپوینت لوچه در جوش، عدم جوش پیوسته ورق

خرید آنلاین